Temel İletişim Teknikleri Semineri Yapıldı

Sigorta Eksperleri İcra Komitesi, Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Vakfı ile Sigorta Eksperleri Derneği olarak ortaklaşa aldığımız karar doğrultusunda  2017 Yılı “Meslek İçi Eğitim Faaliyetleri” kapsamında planladığımız ve Vakfımızca düzenlenen “Temel İletişim Teknikleri” konulu seminer  09.12.2017 Cumartesi günü Sigorta Eksperleri Merkezinde gerçekleştirildi.

Seminer Başkanımız Sn. Fikret GÜLBAHAR’ ın açılış konuşmasıyla başlamış, TOBB SEİK Başkanı Sn. Yalçın KAYA, TOBB SEİK üyesi Sn. Tayfun ERMETİN Sigorta Eksperleri Derneği Başkanı Sn. Ahmet Nedim ERDEM’ in konuşmaları ile devam etmiştir.

Maltepe Üniversitesi ve İstanbul Ticaret Üniversitesi Diksiyon, Spikerlik ve Sunuculuk Eğitmeni Sn. Murat ATIL tarafından verilen eğitime, meslektaşlarımız ve ofis çalışanları katılmıştır. Seminerde;

Temel İletişim Teknikleri,

Söz-Beden uyumu,

Ses ve nefes kullanımının iletişimdeki etkisi,

Anlaşılırlığın etkili elemanları dil-dudak-çenenin etkin kullanımı,

Anlatım işaret parmağı vurgunun bilinçli kullanımı,

Anlatım becerinin arttırılması konularında katılımcılar bilgilendirilmiştir.

Katılımcılara gerek meslek hayatları, gerekse sosyal yaşantılarında ileri düzeyde katkı sağlayacağına inandığımız eğitim ile Sigorta Eksperinin mesleğinin icrası sırasında birebir ilişkide kendisini daha iyi ifade edebilmesi, karşısındakini gözlemleyip onun penceresinden bakabilmesi, söz ve bedenini uyumlu kullanarak güven uyandırması, daha anlaşılır konuşması, kısacası doğru ve etkili iletişim kurmasının sağlaması amaçlanmıştır.

Katılımcılara seminer sonunda katılım belgeleri verilmiştir.

Seminerde emeği geçen eğitmenimiz Sn. Murat ATIL Hocamıza, Vakıf Yönetim Kurulu Üyeleri Sn. Adem İREN ve Sn. Z. Samim BOYSAN’a ve Sigorta Eksperleri Dayanışma ve Eğitim Vakfı Eğitim Komitesi Üyelerine teşekkür ederiz. 

İlgili Fotoğraflar